על פנינה

שלום רב, שמי פנינה.

אני חוקרת בתחום הנוירופסיכולוגיה, מאמנת אישית המתמחה בקשב , אשת תוכנה ואם לילדים בני 6-29.
רוב חיי המקצועיים כתוכניתנית ומנהלת בתעשיית התוכנה הייתי עסוקה בכתיבת תוכנה שתפיק את המירב ממחשבים. מי שמכיר את התחום יודע שהעיסוק בו מפתח סבלנות רבה משום שנדרשים ניסיונות חוזרים ונשנים והקפדה על פרטים קטנים עד שהמחשב יבצע בפועל מה שאנחנו רוצים ממנו. הניסיון האישי שלי בגידול ילדי הביא אותי להתעניין באתגר קשה הרבה יותר – כיצד בני אדם יכולים להפיק את המירב מעצמם, להתמודד או לעקוף מגבלות שאולי יש להם ולמוחם ולשנות את ה”תוכנה” המפעילה אותם כך שתהלום ככל האפשר את ערכיהם ושאיפותיהם ותאפשר לבנות לעצמם חיים של הגשמה ושל סיפוק.
בשלוש עשרה השנים האחרונות למדתי לכן פילוסופיה ומדעים קוגניטיביים, חקרתי את הקשר בין פונקציות הקשב לבין הבנת קריאה והוסמכתי כמאמנת מטעם איק”א עם התמחות מיוחדת באימון של אנשים בעלי תפקוד נמוך בתחומי הקשב . כיום אני מוצאת סיפוק רב בלעזור למבוגרים, מתבגרים וילדים לכתוב “תוכנה” חדשה עבור חייהם, להפעיל אותה ולתקן בה את ה”באגים”. אני עושה זאת באמצעות כלים אימוניים ובעזרת תוכנה מיוחדת שפותחה על ידי פרופסור לילך שלו המנחה אותי לדוקטורט. תוכנה זו מאבחנת את ביצועי ארבע תפקודי הקשב ומשפרת אותן על ידי תרגול. במקביל אני ממשיכה במחקר לדוקטורט בו אבדוק את השפעת האימון של תפקודי הקשב על דפוסי הפעולה של המוח ועל תפקודים אקדמיים ויומיומיים אחרים.
אנושי מאוד להיות ספקן בקשר לאפשרות שינוי, במיוחד אם מדובר בשינוי שניסינו לבצע אך לא הצלחנו עד כה – זו אמונה שנועדה להגן עלינו מפני האכזבה והפגיעה בדימוי העצמי אם השינוי הרצוי לא יתרחש. עם זאת, רובנו מסוגלים לשנות את ה”תוכנה” שלנו הרבה יותר מכפי שאנו חושבים, במיוחד אם אנחנו מקבלים סיוע מתאים וסבלני
כמי שבחרה כייעודה את התמיכה בצמיחה ובהצלחה של אנשים, אני רואה זאת כחובתי הנעימה לערוך פגישת הכרות ללא תשלום עם כל מי שמעוניין לבדוק ברצינות את אפשרות השינוי כדי שיוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי המשך דרכו.

כתיבת תגובה